Jakość – to nasza wizytówka.

Na jakość składa się precyzyjne wykonanie każdego panelu ogrodzeniowego następnie jego cynkowanie ogniowe ,piaskowanie i malowanie proszkowe. Daje to pewność że warstwa ochronna nie zawiedzie przez długie lata.

Każdy nasz element ogrodzenia jest ocynkowany ogniowo i pomalowany proszkowo, co zapobiega korozji i wpływowi warunków atmosferycznych.

Cynkowanie ogniowe jest procesem nakładania mechanicznie wytrzymałej powłoki cynku na stal.
Powłoka cynku tworzy się po obydwu stronach stali oraz na wewnętrznej i zewnętrznej powierzchni profili zamkniętych. Cynk przystaje do stali w procesie wytwarzania stopu pomiędzy stalą, a cynkiem. Tworzy on mechanicznie wytrzymałą, trwałą i nieprzepuszczalną powłokę, która chroni stal poprzez szczególny układ elektrochemiczny.
W roku 1741 francuski chemik Melouin odkrył, że powłoka cynku chroni stal przed rdzą, ale nie rozumiał dlaczego. Niemal 100 lat później francuski inżynier Sorel opatentował proces cynkowania ogniowego. Sorel używał słowa „galwanizacja”, ponieważ zauważył, że prąd galwaniczny chroni stal nawet w przypadku pęknięcia powłoki ochronnej. To dlatego, że cynk i żelazo, po zetknięciu się ze sobą, wytwarzają napięcie elektryczne. Jeśli nieprzepuszczalna powłoka cynku ulegnie pęknięciu, to napięcie to spowoduje korozje powłoki cynkowej zamiast samej stali.

Cynkowanie ogniowe – więcej >

Malowanie proszkowe – więcej >

Kontakt