Słupki i elementy mocowania

AKCESORIA MONTAŻOWE DO PANELI OGRODZENIOWYCH

Istnieje kilka sposobów montażu paneli do słupka

1) montaż paneli pomiędzy słupkami – odbywa się za pomocą obejm mocujących. Do tego typu montażu rozstaw słupków od osi do osi powinien być 2570 mm. Obejmy wykonane są z płaskownika, odpowiednio dostosowane do wymiarów stosowanego słupka. W komplecie występują z podkładką tzw. „książeczką” – (zapewnia usztywnienie dla mocowanego panelu w obejmnie), śruba M8, nakrętka – na życzenie dostępna w wersji zrywalnej.

Wyróżniamy trzy rodzaje obejm:

obejma początkowa / końcowa – montowana na pierwszym i/lub ostatnim słupku stalowym ogrodzeniowym. Posiada jednostronny uchwyt tzw. „wąs” Do tego typu obejmy montuje się palene z jednej strony słupka.
obejma pośrednia – stosowana do montażu paneli ogrodzeniowych z dwóch stron słupka. Dlatego obejma pośrednia posiada 2 uchwyty „wąsy” po przeciwnych stronach słupka.
obejma narożna – służy do montowania paneli w narożach. Również tak jak obejma pośrednia, posiada dwa uchwyty „wąsy”, ale „wąsy” te znajdują się na sąsiednich stronach obejmy, tworzą kąt prosty.
2) montaż paneli od frontu słupka – stosowany w sytuacjach, kiedy nie można zastosować montażu pomiedzy słupkami. Kiedy rozstaw słupków od osi do osi jest mniejszy, bądź większy od 2570 mm.

Do tego rodzaju montażu służy:

klamra mocująca -wykonana z bardzo mocnego materiału PA, odporna na promieniowanie UV
łącznik paneli ogrodzeniowych – w komplecie posiada śrubę samowiercącą, odporna na promieniowanie UV

Kontakt