Pierwsze wzmianki o cynkowaniu stali pochodzą z XVII wieku. Polacy mają w tej dziedzinie także swoje zasługi. Cynkowanie na skalę przemysłową i cały proces technologiczny jako pierwszy zastosował Tadeusz Sendzimir w 1933 roku pod Katowicami. Zrewolucjonizował w ten sposób na świecie galwanizację cynkową elementów żelaznych. Technologia została wdrożona w wielu krajach.
Cynkowanie to proces ten jest ekonomiczny i zapewnia wielokrotnie większą trwałość wyrobów stalowych i chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz korozją. Warstwa stworzona na styku cynku i stali jest wielokrotnie twardsza od samej stali. Cynkowanie jest najtrwalszym zabezpieczeniem antykorozyjnym.
W zależności od technologii występuje kilka rodzajów cynkowania:
Najlepsza metoda cynkowania to cynkowanie ogniowe. Taką właśnie technikę cynkowania preferujemy w Firmie Witkowski
Osiągnięcie optymalnych wyników cynkowania konstrukcji stalowych uzależnione jest w dużym stopniu od sposobu ich zaprojektowania i wykonania. Już na etapie projektowania należy uwzględnić właściwości materiału (gatunek stali), zaprojektowanie otworów technologicznych, możliwość wystąpienia odkształceń termicznych.
Powłoki cynkowe świetnie się nadają do malowania proszkowego.
Witkowski Ogrodzenia panelowe 2D charakteryzują się bardzo wytrzymałą konstrukcją oraz wysoką estetyką wykonania.
Witkowski Ogrodzenia panelowe 3D charakteryzują się bardzo wytrzymałą konstrukcją oraz wysoką estetyką wykonania.
Bramy przesuwne wykonujemy z najwyższej jakości materiałów, zabezpieczamy przed korozją i dobieramy wygląd do potrzeb klienta.
Witkowski bramy dwuskrzydłowe i jednoskrzydłowe charakteryzują się bardzo wytrzymałą konstrukcją oraz wysoką estetyką wykonania.